„Az identitásod a kapcsolataidból jön”
Sri AmmaBhagavan
Használata egyszerű, hatékony, kellemes és harmonizáló. A fülgyertyák természetes alapanyagból: méhviasz (a méhek saját váladékaiból lépek építésére használják) és kurkuma (fűszernövény, a gyömbérek családjából) készülnek. Mindkettő gyulladáscsökkentő és antibakteriális hatású.
Növényi textildarabot méhviaszos viaszba mártunk és tölcséres alakúra tekerjük fel. Ez az alakzat segíti meggyújtás után a szívóhatás (a meleg levegő felfelé száll) létrejöttét. A szívóhatás vérbőséget okoz, és serkenti a vérkeringést, ezzel elősegítve a salaktalanítást, gyulladáscsökkentést. A vákum az alsó szárba húzza fel a lerakódásokat (zöld vonal alatt) és juttat “be” (spirál vonalban lefelé haladva) hatóanyagot tartalmazó füstöt. A meleg füst és vákum energiablokk oldó, egyensúlyteremtő, segíti a szervezet öngyógyító mechanizmusát.
Javallata különböző egészségproblémáknál kiegészítő terápiaként:
Ellenjavallat:
3 éves kor alatt. Műtött, sérült dobhártya esetén. (Ilyen esetben a fülcimpa mőgé helyezzük a gyertyát) Összetevőkkel szembeni allergia esetén.
Használata:
A kezelendő személyt fektessük az oldalára. Masszírozással készítsük elő a fül környékét, így a kezelés kellemesebb, és hatékonyabb lesz. A gyertya gézzel ellátott végét állítsuk a fülbe, gyújtsuk meg és égessük le a zöld vonalig. Akkor tartjuk a gyertyát helyesen, ha csak felül távozik a füst belőle. A csonkot egy odakészített vízzel teli edényben oltsuk el. Fülgyertyázás esetén mindkét fület kezelni kell. Kúraszerű használat javasolt. Az első héten kétnaponta, a második- harmadik héten háromnaponta, a negyedik-ötödik héten egyszer-egyszer. A kúrák között legalább 6-8 hetes szünetet tartsunk. Fülgyertyázás után 4-5 órán át ne érje fülünket víz vagy huzat.